Українська
Почати безкоштовну пробну версію
Меню
Українська

STANAG 2586

STANAG 2586 - профіль геопросторових метаданих NATO

Оборонні та організації NATO, які створюють, обмінюються або публікують геопросторові дані за контрактом чи дорученням, що посилається на STANAG 2586 або профіль AGeoP-08, який він охоплює

STANAG 2586 - угода NATO про AGeoP-08, профіль, що стандартизує геопросторові метадані, щоб NATO і її держави могли інтерпретувати, знаходити та публікувати геопросторові дані й сервіси.

Видання
2
Опубліковано
2019-02-25
ЦЕЙ ДОКУМЕНТ Угода Містить вимоги Сертифікат організації Оцінка виробу чи конструкції УГОДА ЗІ СТАНДАРТИЗАЦІЇ · ВИДАННЯ 2 · 2019-02-25 STANAG 2586 Профіль метаданих геопросторових даних NATO STANAG 2586 - угода NATO щодо AGeoP-08, профілю, що стандартизує геопросторові метадані для інтерпретації, пошуку та публікації геопросторових даних NATO та держав. УГОДА STANAG 2586 Угода NATO. Специфікації в цій обкладинці немає. ДЕ МІСТЯТЬСЯ ВИМОГИ AGeoP-08 AGeoP-08 задає NATO Geospatial Metadata Profile: геопросторові дані для NATO мають містити метадані на базі DGIWG Metadata Foundation і чотирьох підтримуючих. Вимоги містяться в AGeoP-08, а не в STANAG 2586. Адресовано: національний орган. Вводить у дію AGeoP-08. Документ не передбачає схеми сертифікації чи аудиту. Зобов'язує державу після ратифікації. До постачальника доходить, коли контракт або національна інструкція називає його чи публікацію, яку він покриває. Нікого щодо цього документа не сертифікують. Держави звітують про ратифікацію; сертифікат компанії не видають.

Що це таке

STANAG 2586 - це Угода про стандартизацію NATO щодо профілю геопросторових метаданих NATO. Це видання від 25 лютого 2019 року, а в розділі SUPERSEDED DOCUMENTS зазначено, що воно замінює попередній STANAG 2586, Edition 2, і об'єднує STANAG 7136, Edition 3, в одну угоду.

STANAG - це не специфікація

STANAG - це угода, якою держави NATO зобов'язуються впроваджувати стандарт, а не сама технічна специфікація. Текст STANAG 2586 короткий і адміністративний: мета, набір вимог до сумісності та механізм ратифікації, впровадження й звітності. Самі елементи метаданих містяться в окремій публікації AGeoP-08, Edition B, яку STANAG називає стандартом, який держави-учасниці «погоджуються впровадити». Тому, хто насправді будує каталог геопросторових метаданих, потребує тексту AGeoP-08, а не цієї обкладинкової угоди.

До чого зобов'язуються держави

Заявлена мета - «стандартизувати елементи геопросторових метаданих на підтримку Spatial Data Infrastructure (SDI) в NATO», щоб NATO і її держави могли «інтерпретувати метадані геопросторових даних і сервісів, створених для NATO або постачених NATO», «знаходити та досліджувати геопросторові дані й сервіси», «керувати, поширювати й публікувати геопросторові набори даних, серії наборів даних і веб-сервіси». Жоден з трьох пунктів тут не розгорнуто; деталі - в AGeoP-08.

Кого зобов'язує і як

STANAG 2586 зобов'язує держави, а не постачальників. «Цей STANAG набирає чинності з моменту отримання і готовий до використання державами, що впроваджують, та органами NATO», а «держави-партнери запрошуються прийняти» його - м'якший статус, ніж зобов'язання для держав-учасниць. Держава зобов'язується через ратифікацію, яку фіксують у NATO Standardization Document Database (NSDD): «національні рішення щодо ратифікації та впровадження цього STANAG надаються NSO». Впровадження - окремий, додатковий крок. Сам NATO вважається таким, що впровадив STANAG, «коли Командна структура NATO розповсюдила в своїх наказах, настановах або інструкціях специфікації, викладені в цьому STANAG, і готова використовувати профіль геопросторових метаданих NATO для керування та надання геопросторових метаданих державам». Державу вважають такою, що впровадила його, коли вона «розповсюдила в національних наказах, настановах або інструкціях мінімальний набір елементів геопросторових метаданих, задокументований у цьому STANAG», щоб могла створювати метадані для NATO та читати метадані, які постачає NATO. У межах NATO профіль «має бути впроваджений у процесі звітності CN/PN та геопросторовому e-Catalogue ACO згідно з вимогою Geospatial Policy NATO (MC 0296/3)». Постачальник відповідає STANAG 2586 або елементам AGeoP-08, які він охоплює, лише там, де це передбачено контрактом чи дорученням; ця обкладинка не створює прямого зобов'язання для постачальника.

Звітність і перегляд

Держав «запрошують звітувати про ефективне впровадження STANAG відповідно до AAP-03», а держави-партнери так само «запрошуються звітувати про прийняття STANAG відповідно до AAP-03» - запрошення, а не обов'язок, сформульований тут як такий. STANAG «переглядається принаймні раз на п'ять років», результат «фіксується в NSDD», і будь-яка держава чи орган NATO може будь-коли запропонувати зміни уповноваженому органу для обробки під час наступного перегляду.

Що стоїть поруч

Обкладинка перелічує ще один набір документів у розділі «OTHER RELATED DOCUMENTS», не кажучи, які з них, якщо такі є, мають бути вже на місці: DGIWG Metadata Foundation 2.0, сім'я ISO 19115 та пов'язані стандарти географічної інформації, ISO 8601 і ISO 639-2, три IETF RFC про UTF-8, URI та UUID, власний STANAG NATO про маркування метаданих конфіденційності, Geospatial Policy NATO MC 0296 та STANAG 2599 про доктрину геопросторової підтримки. Вони названі як пов'язане читання, а не як передумови.

Як це оцінюють

STANAG 2586 не називає схеми сертифікації та не передбачає аудиту постачальника чи продукту. Держави звітують про ратифікацію та впровадження в NSDD і запрошуються звітувати про ефективне впровадження «відповідно до AAP-03». Перегляд STANAG відбувається за фіксованим п'ятирічним циклом, зафіксованим у NSDD, а не через візит оцінювача до організації. Ніхто не «сертифікований за STANAG 2586»; обкладинка ніколи не використовує таку мову.

Стандарти, на які посилається документ

STANAG 2586 охоплює AGeoP-08, публікацію, яку держави-учасниці «погоджуються впровадити» і де фактично містяться елементи метаданих. Серед «OTHER RELATED DOCUMENTS» названо власний STANAG 4774 та публікацію ADatP-4774, яку він охоплює, про синтаксис міток метаданих конфіденційності, а також STANAG 2599 і доктрину AJP-3.17, яку він охоплює, про геопросторову підтримку. Звітність про впровадження та прийняття обидві ведуться «відповідно до» AAP-03. Поза нашим каталогом також названо DGIWG Metadata Foundation 2.0, ISO 639-2:1998, ISO 8601:2004, ISO 19106:2004, ISO 19115-1:2014, ISO 19115-2:2009, ISO/TS 19115-3:2016, ISO/TS 19139:2007, три IETF RFC (3629, 3986, 4122), MC 0296 та AC/322-N(2011)0130 - усі як пов'язані документи, а не як вимоги.

Покладіть STANAG 2586 на систему, яка зберігає докази

Документи, навчання, ризики й докази в одному місці, зі слідом, який запитує аудитор.

Як ми допомагаємо

STANAG 2586 і профіль AGeoP-08, який він охоплює, дотримуються в тому, як організація насправді створює, маркує та керує геопросторовими даними, а не всередині платформи відповідності: GIS- або команда даних застосовує елементи метаданих AGeoP-08, коли каталогізує набір даних, серію наборів даних або веб-сервіс, а власний процес впровадження держави перевіряє, що отримані метадані можна прочитати та інтерпретувати згідно з профілем NATO.

Те, що ComplyTrain зазвичай дає для такої роботи, - одне перевірюване місце для процедур створення геопросторових метаданих за задокументованим стандартом, записів навчання персоналу, який маркує та перевіряє їх, і ланцюжка доказів - невідповідностей, коригувальних дій, контролю документів - які запитує національний огляд впровадження або представник якості замовника.

ComplyTrain не будує, не наповнює й не перевіряє каталог геопросторових метаданих, не вирішує, чи відповідають метадані набору даних AGeoP-08, і не звітує про впровадження держави в NATO. Це завдання GIS, управління даними та національних органів, що виконуються щодо самого профілю та механізму звітності NSDD, який описує цей STANAG.

Які STANAG і Allied Publications фактично застосовуються до конкретної програми, визначає контракт і пункт якості замовника, а не ми. Перегляньте explorer, щоб побачити, що стоїть поруч із STANAG 2586 та AGeoP-08, і поговоріть з нами про ланцюжок доказів, коли дізнаєтесь, які з них у вашому контракті.

Стандарти, на які він посилається

Запросити доступ до цього стандарту

Розкажіть, як ви плануєте працювати з STANAG 2586 і що вам від нього потрібно. Ми зв'яжемося з вами та повідомимо, чим тут може допомогти ComplyTrain.

Запитання

Чи є STANAG 2586 обов'язковим?

Лише там, де держава ратифікувала та впровадила його, і він досягає постачальника лише там, де контракт чи доручення на нього посилається. Обкладинка зазначає, що він «набирає чинності з моменту отримання і готовий до використання державами, що впроваджують, та органами NATO», а держави-партнери лише «запрошуються прийняти» його.

У чому різниця між STANAG 2586 та AGeoP-08?

STANAG 2586 - угода NATO, якою держави зобов'язуються впровадити стандарт; AGeoP-08, Edition B - публікація, яка фактично задає елементи геопросторових метаданих. Держави-учасниці «погоджуються впровадити наступний стандарт», називаючи AGeoP-08.

Чи може компанія бути сертифікована за STANAG 2586?

Ні. STANAG 2586 описує ратифікацію державами та звітність про впровадження в NATO, зафіксовану в NATO Standardization Document Database. Він не називає схеми сертифікації чи аудиту для постачальника, продукту чи набору даних.

Які документи замінює STANAG 2586?

Згідно з власним розділом SUPERSEDED DOCUMENTS, це видання замінює попередній STANAG 2586, Edition 2, і STANAG 7136, Edition 3, об'єднуючи обидва в одну угоду.

Чи застосовується STANAG 2586 поза членством у NATO?

Держави-партнери мають м'якший статус, ніж держави-члени: обкладинка зазначає, що «держави-партнери запрошуються прийняти цей STANAG» - запрошення, а не обов'язок ратифікації, який покладається на держави-учасниці.

Що робить ComplyTrain

Одна система для всієї програми відповідності. Почніть із модуля, який потрібен найбільше.

  • Форми та подальші дії

    Збирайте інформацію щоразу однаково та наперед визначте, що буде далі.

  • Контроль і гарантії

    Знайте, чи ваші контролі справді працюють, а не лише те, що вони існують на папері згідно з політикою.

  • Планувальник проєктів

    Перетворіть знайому вам роботу з відповідності на план із відповідальними, залежностями та датами.

  • Відповідність продукту вимогам

    Знайте, що можете запропонувати, і майте докази для кожної конфігурації, у якій це пропонуєте.

  • Звітність та аналітика

    Вісім готових звітів у всіх модулях. Формуються за розкладом, надсилаються і зберігаються там, де лежать докази.

  • Моніторинг медіа

    Галузеві новини, важливі для вашої організації. Штучний інтелект читає й оцінює їх, а потім надсилає вам добірку за розкладом вашою мовою.

  • Гранти й тендери

    Штучний інтелект зчитує тендерну документацію та виокремлює вимоги, терміни й правила. Далі він допомагає підготувати відповідь на основі ваших затверджених матеріалів, а кожен крок ви переглядаєте самостійно.

  • Управління стейкхолдерами та постачальниками

    Єдиний актуальний реєстр постачальників і партнерів, від яких залежить ваша робота. Для кожного з них проведено оцінку ризиків, повторна оцінка відбувається за графіком, і всі вони напряму пов'язані з вашим реєстром ризиків.

  • Керування вимогами

    Побачте кожну вимогу, з якою ви маєте справу - за всіма стандартами, а також за вашими договорами й політиками - пов'язану з документами, доказами та процесами, які її виконують.

  • Управління ризиками

    Виявляйте, оцінюйте, опрацьовуйте та переглядайте ризики в одному місці. Штучний інтелект допоможе кожному провести повноцінну оцінку, а за кожним рішенням залишиться доказова база.

  • Управління навчанням

    Призначайте навчання, підтверджуйте його засвоєння та зберігайте записи про компетентність, які запитує аудитор.

  • Керування документами

    Створюйте документи з відповідності за допомогою ШІ, контролюйте кожну версію та експортуйте їх у гарному фірмовому оформленні. Усе в одному місці.

  • Управління якістю

    Аудити, коригувальні дії, процеси та погодження - в одній системі управління якістю зі структурою за ISO 9001.

Нове в ComplyTrain

  • Три партнери, три держави-члени, одна доказова база

    Правило про консорціум EDF зазвичай цитують так: три учасники з трьох держав-членів. Але за словом «незалежні» тихо ховається ще одна умова - про контроль. А ще є два винятки, які скасовують це правило повністю.

  • EDIP: що змінилося 30 грудня 2025 року

    Європейська програма оборонної промисловості (EDIP) діє з грудня 2025 року. Вона має власне фінансування, власні правила та власні терміни. Багато публікацій досі написані так, ніби Європейський оборонний фонд (EDF) - єдиний інструмент.

Інші стандарти в темі «Спільні операції та доктрина»

  • AAP-47AAP-47 директива NATO щодо розроблення об'єднаної доктрини Альянсу
  • AFinP-1AFinP-1 - фінансові принципи для домовленостей про підтримку в NATO
  • AGeoP-08AGeoP-08 - геопросторовий профіль метаданих NATO
  • AGeoP-11AGeoP-11 - геопросторова інформаційна система NATO (NGIF)
  • AGeoP-14AGeoP-14 - модель обміну морськими геопросторовими даними в обороні NATO
  • AGeoP-19AGeoP-19 додаткові військові шари, цифрові геопросторові продукти даних

Робота з відповідністю не мусить жити в документах і таблицях

Побачте ComplyTrain на прикладі ваших власних процесів під час 30-хвилинної демонстрації разом із вашим керівником з якості або відповідності.