Українська
Почати безкоштовну пробну версію
Меню
Українська

STANAG 2818

STANAG 2818 матеріали для підриву (AOP-31 і AOP-32)

Національні органи держав NATO, відповідальні за матеріали для підриву, та постачальники оборони, що працюють за контрактом, який посилається на AOP-31 або AOP-32

STANAG 2818 - угода NATO, за якою держави-члени застосовують принципи проєктування AOP-31 і методи випробування та оцінювання AOP-32 до нових матеріалів для підриву для збройних сил NATO.

Видання
2
Опубліковано
2002-05-24
ЦЕЙ ДОКУМЕНТ Угода Містить вимоги Сертифікат організації Оцінка виробу чи конструкції УГОДА ЗІ СТАНДАРТИЗАЦІЇ · ВИДАННЯ 2 · 2002-05-24 STANAG 2818 Матеріали для підриву: проєктування, випробування та оцінювання - AOP-31 STANAG 2818 - угода NATO, за якою держави-члени застосовують принципи проєктування AOP-31 і методи випробування та оцінювання AOP-32 до всіх нових матеріалів для підриву, що використовують сили NATO. УГОДА STANAG 2818 Угода NATO. Специфікації в цій обкладинці немає. ДЕ МІСТЯТЬСЯ ВИМОГИ AOP-31 і ще 1 AOP-31 задає принципи конструювання та критерії безпеки NATO для нових матеріалів підриву, застосовуються разом із STANAG 2818 та оцінюються аналізом і випробуваннями за AOP-32. Також покриває AOP-32. Адресовано: національний орган. Вводить у дію 2 публікацій, зокрема AOP-31. STANAG 2818 не передбачає акредитованої схеми сертифікації. Зобов'язує державу після ратифікації. До постачальника доходить, коли контракт або національна інструкція називає його чи публікацію, яку він покриває. STANAG 2818 не передбачає акредитованої схеми сертифікації.

Що це таке

STANAG 2818 - це Standardization Agreement NATO, зараз Edition 2, promulgated 24 May 2002. Сама по собі це не технічна специфікація. Це угода, за якою держави NATO зобов’язуються застосовувати два Allied Ordnance Publications до нових матеріалів для підриву: AOP-31, який встановлює принципи проєктування та критерії безпеки і придатності до служби, і AOP-32, який описує, як ці матеріали випробовують і оцінюють щодо них. Деталі, яких зазвичай шукає читач, - правила проєктування та методи випробувань - живуть у цих двох публікаціях, а не в цій обгортці. Якщо читати лише STANAG 2818, від постачальника майже нічого не вимагається напряму: зобов’язання йдуть до держав, і до організації документ доходить лише коли держава його впровадила, а контракт або тендер посилається на AOP-31 або AOP-32.

Кого зобов’язує і як

STANAG 2818 зобов’язує держави, а не організації, безпосередньо. Держава «вважається такою, що впровадила угоду, коли видала інструкції відповідно до цієї угоди для нового матеріалу для підриву» щодо принципів і критеріїв проєктування, призначення методів випробування та оцінювання та передачі даних і національно отриманих результатів. Ратифікація та впровадження - окремі кроки: держава може ратифікувати «with or without reservation», а резервація фіксує частину угоди, яку держава не впровадить або впровадить лише з обмеженнями. Тож чи застосовується STANAG 2818 до конкретної програми, немає загальної відповіді - лише договірна, після того як держава її прийняла.

До чого держави зобов’язуються

Держави-учасниці погоджуються застосовувати принципи та критерії проєктування AOP-31 і методи випробування та оцінювання AOP-32 до «усіх нових матеріалів для підриву, призначених для використання збройними силами NATO». Вони також погоджуються ділитися результатами аналізів, випробувань і оцінювання з іншими державами NATO через національний орган, відповідальний за кваліфікацію боєприпасу, «upon valid request», - так угода уникає дублювання роботи держав над матеріалом, який постачає інша держава чи служба. Операційну вагу несе національний орган кожної держави: застосування критеріїв проєктування AOP-31, рішення про прийняття для військового використання на основі аналізів і випробувань AOP-32, виконання обов’язкових завдань, які STANAG і її AOP встановлюють, і рішення, чи вважати позицію «новим матеріалом для підриву» за визначенням самого STANAG.

Що тут означає «новий матеріал для підриву»

Зобов’язання STANAG залежать від конкретного визначення, а не від звичайного значення «новий». Матеріал для підриву вважається новим, коли він відрізняється від матеріалу, уже прийнятого для використання силами NATO, за будь-яким із шести аспектів: проєкт (повний пакет даних специфікацій матеріалів і креслень); посібники користувача та інші інструкції; визначення виробництва, тобто технологія, оснастка та забезпечення якості; приймальні випробування; конкретне використання або роль; профіль життєвого циклу та відповідний профіль впливу на довкілля. Цей тест застосовує національний орган, а не постачальник, і він відкриває всю угоду: зобов’язання STANAG 2818 щодо проєктування та випробувань не застосовуються до позиції, доки національний орган не вирішить, що вона «нова».

Що угода виключає

STANAG 2818 чітко окреслює межі. Вона виключає ядерні боєприпаси та ядерні пристрої, матеріали для підриву, призначені для підриву не вибуховим способом (наприклад вогнем, водою чи механічно), саморобні вибухові пристрої, обхідні міни та навчальні пристрої з вибуховими матеріалами. Читач, що працює з будь-чим із цього, від початку поза цією угодою, незалежно від того, що контракт каже про AOP-31 або AOP-32.

На чому базується угода

Пункт 7 каже, що STANAG і її AOP спираються на «recent munition technologies such as reduction of vulnerability of munitions», недавно визначені навантаження від довкілля, нові методи випробувань і «analysis methods for environmental aspects and the assessment of safety and reliability as described in AOP-15, AECTP-100 and ARMP-1.» AOP-15 охоплюється STANAG 4297, а AECTP-100 - STANAG 4370. ARMP-1, вимога NATO щодо надійності та ремонтопридатності, у списку Related Documents STANAG названа як охоплена STANAG 4174; ні ARMP-1, ні STANAG 4174 немає в нашому каталозі. Терміни, не визначені в самому STANAG, слідують AAP-6, глосарію стандартизації NATO, і AOP-38; жодного з них також немає в нашому каталозі.

Як проводять оцінювання

STANAG 2818 не називає акредитованої схеми сертифікації, і жодна третя сторона не аудитує організацію щодо неї. Натомість національний орган кожної держави сам вирішує, чи прийняти проєкт матеріалу для підриву для військового використання, на основі аналізів і випробувань за AOP-32, і той самий орган класифікує, чи вважати позицію «новим матеріалом для підриву». Це державне рішення щодо конкретної позиції, а не сертифікат, який організація може мати; результати діляться з іншими державами NATO «upon valid request», а не публікуються як схема, до якої може приєднатися будь-хто.

Покладіть STANAG 2818 на систему, яка зберігає докази

Документи, навчання, ризики й докази в одному місці, зі слідом, який запитує аудитор.

Як ми допомагаємо

Сама STANAG 2818 не дає постачальнику нічого впроваджувати в програмному забезпеченні: це угода між державами, а перевірний зміст - у AOP-31 і AOP-32. ComplyTrain підходить для документації та доказового сліду за тим, що контракт фактично посилає: контрольований файл проєкту та безпеки, прив’язаний до критеріїв AOP-31, процедури проведення випробувань і оцінювання AOP-32, записи навчання осіб, що їх виконують, і облік кожного результату, пов’язаного з вимогою, яку він мав задовольнити, готовий до перегляду національним органом.

ComplyTrain не вирішує, чи проєкт матеріалу для підриву «новий» за STANAG 2818, не виконує проєктну роботу і не проводить аналізи чи випробування AOP-32. Що застосовується до конкретної програми, визначають контракт і пункт якості замовника, а не ця сторінка. У нашому огляді стандартів видно, що ще стоїть поруч із STANAG 2818, AOP-31 і AOP-32; ми раді обговорити, чого вимагає конкретне завдання.

Стандарти, на які він посилається

Запросити доступ до цього стандарту

Розкажіть, як ви плануєте працювати з STANAG 2818 і що вам від нього потрібно. Ми зв'яжемося з вами та повідомимо, чим тут може допомогти ComplyTrain.

Запитання

Чи є STANAG 2818 обов’язковою?

Сама по собі - ні. STANAG зобов’язує державу після ратифікації та впровадження, а до постачальника доходить лише коли контракт або тендер посилається на AOP-31 або AOP-32. Чи застосовується до програми, - питання контракту, а не цієї сторінки.

У чому різниця між STANAG 2818, AOP-31 і AOP-32?

STANAG 2818 - обгорткова угода: вона зобов’язує держави застосовувати AOP-31 і AOP-32, але сама не встановлює вимог проєктування чи випробувань. AOP-31 формулює принципи проєктування та критерії безпеки для матеріалів підриву; AOP-32 описує, як ці матеріали випробовують і оцінюють.

Хто вирішує, чи проєкт матеріалу для підриву «новий» за STANAG 2818?

Формально призначений національний орган кожної держави за шестикомпонентним визначенням у самому STANAG: відмінності в проєкті, документації користувача, визначенні виробництва, приймальних випробуваннях, використанні чи ролі або життєвому циклі та профілі довкілля порівняно з матеріалом, уже прийнятим для NATO.

Чи можна «сертифікувати проєкт за STANAG 2818»?

Ні. STANAG 2818 не описує схеми сертифікації. Національний орган вирішує, чи прийняти проєкт для військового використання, на основі аналізів і випробувань AOP-32, а не на основі сертифіката акредитованого органу.

Що STANAG 2818 виключає?

Ядерні боєприпаси та пристрої, матеріали для підриву не вибуховим способом, саморобні вибухові пристрої, обхідні міни та навчальні пристрої з вибуховими матеріалами.

Що робить ComplyTrain

Одна система для всієї програми відповідності. Почніть із модуля, який потрібен найбільше.

  • Форми та подальші дії

    Збирайте інформацію щоразу однаково та наперед визначте, що буде далі.

  • Контроль і гарантії

    Знайте, чи ваші контролі справді працюють, а не лише те, що вони існують на папері згідно з політикою.

  • Планувальник проєктів

    Перетворіть знайому вам роботу з відповідності на план із відповідальними, залежностями та датами.

  • Відповідність продукту вимогам

    Знайте, що можете запропонувати, і майте докази для кожної конфігурації, у якій це пропонуєте.

  • Звітність та аналітика

    Вісім готових звітів у всіх модулях. Формуються за розкладом, надсилаються і зберігаються там, де лежать докази.

  • Моніторинг медіа

    Галузеві новини, важливі для вашої організації. Штучний інтелект читає й оцінює їх, а потім надсилає вам добірку за розкладом вашою мовою.

  • Гранти й тендери

    Штучний інтелект зчитує тендерну документацію та виокремлює вимоги, терміни й правила. Далі він допомагає підготувати відповідь на основі ваших затверджених матеріалів, а кожен крок ви переглядаєте самостійно.

  • Управління стейкхолдерами та постачальниками

    Єдиний актуальний реєстр постачальників і партнерів, від яких залежить ваша робота. Для кожного з них проведено оцінку ризиків, повторна оцінка відбувається за графіком, і всі вони напряму пов'язані з вашим реєстром ризиків.

  • Керування вимогами

    Побачте кожну вимогу, з якою ви маєте справу - за всіма стандартами, а також за вашими договорами й політиками - пов'язану з документами, доказами та процесами, які її виконують.

  • Управління ризиками

    Виявляйте, оцінюйте, опрацьовуйте та переглядайте ризики в одному місці. Штучний інтелект допоможе кожному провести повноцінну оцінку, а за кожним рішенням залишиться доказова база.

  • Управління навчанням

    Призначайте навчання, підтверджуйте його засвоєння та зберігайте записи про компетентність, які запитує аудитор.

  • Керування документами

    Створюйте документи з відповідності за допомогою ШІ, контролюйте кожну версію та експортуйте їх у гарному фірмовому оформленні. Усе в одному місці.

  • Управління якістю

    Аудити, коригувальні дії, процеси та погодження - в одній системі управління якістю зі структурою за ISO 9001.

Нове в ComplyTrain

  • Три партнери, три держави-члени, одна доказова база

    Правило про консорціум EDF зазвичай цитують так: три учасники з трьох держав-членів. Але за словом «незалежні» тихо ховається ще одна умова - про контроль. А ще є два винятки, які скасовують це правило повністю.

  • EDIP: що змінилося 30 грудня 2025 року

    Європейська програма оборонної промисловості (EDIP) діє з грудня 2025 року. Вона має власне фінансування, власні правила та власні терміни. Багато публікацій досі написані так, ніби Європейський оборонний фонд (EDF) - єдиний інструмент.

Інші стандарти в темі «Безпека боєприпасів і вибухових речовин»

  • AAS3P-01AAS3P-01 - випробувальне тестування оцінки безпеки та придатності до експлуатації
  • AAS3P-10AAS3P-10 - випробувальне тестування оцінки безпеки для боєприпасів плечового запуску
  • AAS3P-11AAS3P-11 - тестування S3 для боєприпасів поверхневого та підводного запуску
  • AAS3P-12AAS3P-12 - випробування з оцінювання безпеки боєприпасів, що запускаються з повітря
  • AAS3P-20AAS3P-20 - випробування з безпеки та придатності до служби для боєприпасів великого калібру
  • AAS3P-21AAS3P-21 - випробування з безпеки та придатності до служби для боєприпасів середнього калібру

Робота з відповідністю не мусить жити в документах і таблицях

Побачте ComplyTrain на прикладі ваших власних процесів під час 30-хвилинної демонстрації разом із вашим керівником з якості або відповідності.