Українська
Почати безкоштовну пробну версію
Меню
Українська

STANAG 3105

STANAG 3105 з'єднання заправки під тиском і злив пального

Держави NATO та наземні екіпажі й технічні органи, що обслуговують з'єднання заправки літаків під тиском і обладнання зливу пального

STANAG 3105 - угода NATO, якою держави-члени зобов'язуються впровадити AASSEP-02, союзну публікацію про з'єднання заправки під тиском і злив пального для літаків.

Видання
7
Опубліковано
2014-06-05
ЦЕЙ ДОКУМЕНТ Угода Містить вимоги Сертифікат організації Оцінка виробу чи конструкції УГОДА ЗІ СТАНДАРТИЗАЦІЇ · ВИДАННЯ 7 · 2014-06-05 STANAG 3105 З'єднання для заправлення під тиском і зливу палива з літаків STANAG 3105 - угода NATO, за якою держави-члени впроваджують AASSEP-02, союзну публікацію про з'єднання для заправлення під тиском і зливу палива з літаків. УГОДА STANAG 3105 Угода NATO. Специфікації в цій обкладинці немає. ДЕ МІСТЯТЬСЯ ВИМОГИ AASSEP-02 AASSEP-02 задає характеристики з'єднань для заправлення під тиском і зливу палива, спільні для літаків NATO при взаємному обслуговуванні, за STANAG 3105 і з посиланням на ISO 45. Вимоги містяться в AASSEP-02, а не в STANAG 3105. Адресовано: національний орган. Вводить у дію AASSEP-02. Документ описує цикл національної ратифікації, впровадження та перегляду в NSDD, а не сертифікацію: не названо акредитованих чи notified body. Зобов'язує державу після ратифікації. До постачальника доходить, коли контракт або національна інструкція називає його чи публікацію, яку він покриває. Нікого щодо цього документа не сертифікують. Держави звітують про ратифікацію; сертифікат компанії не видають.

Що це таке

Що охоплює STANAG 3105

STANAG 3105 - угода зі стандартизації NATO, що надає чинності AASSEP-02, Edition A, Allied publication про з'єднання заправки під тиском і злив пального для літаків. STANAG сам не є технічною специфікацією: це угода, якою держави NATO зобов'язуються впровадити одну, а власні вимоги до з'єднувача та процедур живуть в Allied Publication, яку він охоплює. Цей STANAG відповідає на вимогу інтероперабельності, викладену в документі прямо: "to define the standardization requirements for aircraft pressure refuelling connections, to facilitate cross-servicing and to ensure the provision of a selective aircraft defuelling capability." Простими словами, STANAG існує для того, щоб літаки та наземне обладнання підтримки з різних держав NATO можна було заправляти і зливати пальне спільним з'єднувачем і процедурою, а не щоб усім нав'язували один національний проєкт.

Це Edition 7, оприлюднене 5 червня 2014 року. Воно замінює STANAG 3105 Edition 6.

Хто його ратифікує і як він набуває чинності

Механізм, який тут має значення: STANAG зобов'язує державу, а не постачальника. Держави "are invited to examine their ratification of the STANAG and, if they have not already done so, advise the NSA of their intention regarding its implementation," а національну відповідь записують у NATO Standardization Document Database (NSDD). Після ратифікації STANAG "is effective upon receipt and ready to be used by the implementing nations and NATO bodies." Виробник чи організація з технічного обслуговування зустрічає AASSEP-02 лише там, де контракт чи тендер вводить його назвою, а не тому, що STANAG існує сам по собі. Угода під наглядом Military Committee Air Standardization Board (MCASB), через робочу групу Aircraft Servicing and Standard Equipment.

Звітування та перегляд

Держави повідомляють про ефективне впровадження за формою в Annex H до AAP-03(J); держави-партнери повідомляють про прийняття STANAG так само, за формою в Annex G до AAP-03(J). STANAG переглядають щонайменше раз на три роки, результат записують у NSDD, і держави чи органи NATO можуть будь-коли пропонувати зміни через пропозицію зі стандартизації до органу постановки завдань.

Як це оцінюють

Сертифікації тут немає, і документ жодної не називає. Описано національний цикл ратифікації, впровадження та перегляду через власний механізм NATO, а не аудит проти цього STANAG як такого. Вимоги до з'єднувача та зливу пального в AASSEP-02 і те, наскільки добре літак чи його наземне обладнання підтримки їм відповідає, - те, що насправді оцінює власний орган льотної придатності держави і будь-який пункт якості замовника.

Покладіть STANAG 3105 на систему, яка зберігає докази

Документи, навчання, ризики й докази в одному місці, зі слідом, який запитує аудитор.

Як ми допомагаємо

STANAG 3105 і AASSEP-02 описують операційний стандарт обслуговування літака, а не систему управління: робота зі з'єднання, заправки та зливу пального зі спільним з'єднувачем і процедурою живе в навчанні наземного екіпажу, технічному обслуговуванні обладнання та роботі руками, а не в програмному забезпеченні. Для доказів лишається документація навколо цього: процедури, що коректно посилаються на AASSEP-02 і цей STANAG, записи навчання, що показують, що наземні екіпажі навчені проти чинного видання, і слід, який потім просить внутрішній аудит чи аудит замовника.

ComplyTrain зберігає ці докази як сучасну систему, придатну до аудиту: процедури з контролем версій, записи навчання, прив'язані до іменованих осіб і дат, і коригувальні дії, коли з'являється розрив, усе це можна шукати, коли просить пункт якості замовника. Він не з'єднує, не заправляє і не зливає пальне з літака, не вирішує, як держава впроваджує угоду, і не замінює ратифікацію та звітування, які держави виконують самі через NSDD і форми AAP-03(J).

Застосовний рівень тут, і все, що з ним іде, задає контракт і пункт якості замовника. Якщо ви з'ясовуєте, що стоїть поруч зі STANAG 3105, оглядач стандартів охоплює суміжні публікації NATO з обслуговування літаків, і ми раді обговорити, що це означає на практиці.

Стандарти, на які він посилається

Запросити доступ до цього стандарту

Розкажіть, як ви плануєте працювати з STANAG 3105 і що вам від нього потрібно. Ми зв'яжемося з вами та повідомимо, чим тут може допомогти ComplyTrain.

Запитання

Чи є STANAG 3105 обов'язковим?

Не загалом. Він зобов'язує державу, коли та його ратифікує, а до виробника чи організації з технічного обслуговування дістається через контракт чи тендер, що називає AASSEP-02 або цей STANAG, а не самим фактом існування. Чи застосовується він до конкретної програми, задає завдання чи контракт перед вами.

Яка різниця між STANAG 3105 і AASSEP-02?

STANAG 3105 - угода: лист промульгації, запис ратифікації та механізм звітування й перегляду. AASSEP-02 - сама публікація, Allied publication, що задає власні вимоги до з'єднувача заправки під тиском і зливу пального. STANAG - обкладинка; AASSEP-02 - зміст.

Яке видання чинне і що воно замінило?

Edition 7, оприлюднене 5 червня 2014 року. Воно замінює STANAG 3105 Edition 6.

Чи сертифікований ComplyTrain проти цієї угоди?

Ні. Акредитованої сертифікації за STANAG 3105 чи AASSEP-02 немає, і ComplyTrain її не заявляє. Ми підтримуємо слід доказів навколо навчання та процедур для роботи із заправкою та зливом пального літака, на інформаційному рівні.

Як часто переглядають STANAG 3105?

Щонайменше раз на три роки, результат записують у NATO Standardization Document Database. Держави та органи NATO також можуть будь-коли пропонувати зміни через пропозицію зі стандартизації до органу постановки завдань.

Що робить ComplyTrain

Одна система для всієї програми відповідності. Почніть із модуля, який потрібен найбільше.

  • Форми та подальші дії

    Збирайте інформацію щоразу однаково та наперед визначте, що буде далі.

  • Контроль і гарантії

    Знайте, чи ваші контролі справді працюють, а не лише те, що вони існують на папері згідно з політикою.

  • Планувальник проєктів

    Перетворіть знайому вам роботу з відповідності на план із відповідальними, залежностями та датами.

  • Відповідність продукту вимогам

    Знайте, що можете запропонувати, і майте докази для кожної конфігурації, у якій це пропонуєте.

  • Звітність та аналітика

    Вісім готових звітів у всіх модулях. Формуються за розкладом, надсилаються і зберігаються там, де лежать докази.

  • Моніторинг медіа

    Галузеві новини, важливі для вашої організації. Штучний інтелект читає й оцінює їх, а потім надсилає вам добірку за розкладом вашою мовою.

  • Гранти й тендери

    Штучний інтелект зчитує тендерну документацію та виокремлює вимоги, терміни й правила. Далі він допомагає підготувати відповідь на основі ваших затверджених матеріалів, а кожен крок ви переглядаєте самостійно.

  • Управління стейкхолдерами та постачальниками

    Єдиний актуальний реєстр постачальників і партнерів, від яких залежить ваша робота. Для кожного з них проведено оцінку ризиків, повторна оцінка відбувається за графіком, і всі вони напряму пов'язані з вашим реєстром ризиків.

  • Керування вимогами

    Побачте кожну вимогу, з якою ви маєте справу - за всіма стандартами, а також за вашими договорами й політиками - пов'язану з документами, доказами та процесами, які її виконують.

  • Управління ризиками

    Виявляйте, оцінюйте, опрацьовуйте та переглядайте ризики в одному місці. Штучний інтелект допоможе кожному провести повноцінну оцінку, а за кожним рішенням залишиться доказова база.

  • Управління навчанням

    Призначайте навчання, підтверджуйте його засвоєння та зберігайте записи про компетентність, які запитує аудитор.

  • Керування документами

    Створюйте документи з відповідності за допомогою ШІ, контролюйте кожну версію та експортуйте їх у гарному фірмовому оформленні. Усе в одному місці.

  • Управління якістю

    Аудити, коригувальні дії, процеси та погодження - в одній системі управління якістю зі структурою за ISO 9001.

Нове в ComplyTrain

  • Три партнери, три держави-члени, одна доказова база

    Правило про консорціум EDF зазвичай цитують так: три учасники з трьох держав-членів. Але за словом «незалежні» тихо ховається ще одна умова - про контроль. А ще є два винятки, які скасовують це правило повністю.

  • EDIP: що змінилося 30 грудня 2025 року

    Європейська програма оборонної промисловості (EDIP) діє з грудня 2025 року. Вона має власне фінансування, власні правила та власні терміни. Багато публікацій досі написані так, ніби Європейський оборонний фонд (EDF) - єдиний інструмент.

Інші стандарти в темі «Повітряні операції»

  • APRP-3.3.7.9APRP-3.3.7.9 підйомне спорядження типу рятувальний строп-комір
  • ATP-3.3.8.1ATP-3.3.8.1 вимоги до навчання операторів UAS і RPA
  • STANAG 2087STANAG 2087 - угода про передню аеромедичну евакуацію
  • STANAG 3098STANAG 3098 угода про інтероперабельність підйому літака домкратами
  • STANAG 3104STANAG 3104 ідентифікація трубопроводів літаків і ракет
  • STANAG 3109STANAG 3109 маркування символами точок обслуговування та безпеки чи небезпеки літака

Робота з відповідністю не мусить жити в документах і таблицях

Побачте ComplyTrain на прикладі ваших власних процесів під час 30-хвилинної демонстрації разом із вашим керівником з якості або відповідності.